r.2009 Základní organizační ustanovení

27.8.2019 - Trenéři 09

info. Pravidla fotbalu malých forem.

FAČR, po levé straně dolů  "LEGISLATIVA"..pravidla

Nejdůležitější zásady vedení dětí ve hře 1.  Fotbal dětí není fotbalem dospělých a děti jsou důležitější než hra sama. 2.   Zaměřme pozornost v prvé řadě na to, jak děti hrají, co se jim daří a co nikoli. Povzbuzujme, chvalme, vysvětlujme, opravujme, ale nevylévejme si zlost. Děti mají právo na chybu. Ptejme se dětí na jejich prožitky ze hry. Jsou pro další vývoj dětí důležitější, než co zahrály „dobře“ a co „špatně“. 3.  Stanovme si pravidla koučování pro sebe (trenéři) a stanovme je také pro rodiče, v duchu hesla:  „Rodiče fandí, ale nekoučují!“ Tyto zásady náležitě vysvětlujme a dodržujme, neboť rodiče, trenéři i rozhodčí na výchově dětí spolupracují.

Základní organizační ustanovení Hráči: 5+1:5+1 Hřiště: 24-27 m × 40-45 m  Branky:  2 m × 5 m (opatřené sítěmi) Čas: 4 × 17 minut (3-5 minut přestávka) Míč: 4, po dohodě může být i 3. „Malá domů“ není povolena, brankář nesmí chytit do rukou míč přihraný spoluhráčem Vhazování rukama Kop od branky přes půlku je zakázán, brankář smí „vyvážet“ míč, pokud se trenéři nedomluví jinak. První přihrávka v PÚ je volná. Střídání hráčů je opakované bez přerušení hry Volné kopy z vlastní poloviny nesmí být nakopnuty směrem na branku do souboje ve skrumáži „na teč“, ale rozehrány cíleně spoluhráči.

Jaroslav | 7.10.2020
Nominace na zápas 9.10. proti ČAFCe: Bedrava, Bandík, Blaštík, Janík, Klusák, Kawulok, Klasa, Svoboda, Sochor, Vincenc, Volejník, Vrba. Sraz v 16:00 na Dostě.Jara
Jaroslav | 30.9.2020
Nominace na zápas 4.10. v Kohoutovicích: Kawulok, Svoboda, Vrba, Klusák, Bandik, Vincenc, Jelínek, Novotný, Pavlík, Szerszynsky, Blaštík. Sraz 8:30 na hřišti na ulici Voříšková. Dresy, chrániče Jara.